Фундамент є опорною частиною будь-якої будівлі, а тому його заливку необхідно виконувати з урахуванням певних погодних умов. Адже саме від цього надалі буде залежати ступінь міцності всієї створеної конструкції.

Заливка фундамента.jpg

Природний процес затвердіння цементної суміші здійснюється тільки в умовах позитивних температурних показників, які варіюються від +15 до +25 градусів. Міцність фундаменту досягається, якщо відзначають підвищені показники вологості, що становлять близько 80-100%. Ці аспекти важливо враховувати, виконуючи роботи по заливці фундаменту на будь-якій ділянці.

За якої погоди найкраще заливати фундамент

З огляду на вищевказані температурні норми і рівень вологості, можна зробити висновок, що заливку опорної частини житлового будинку найкраще робити в теплий сезон при наявності сирої погоди.

Не варто виконувати будівельні роботи в умовах дощу:

  • Наявність зайвої вологи негативно позначається на міцності бетонної конструкції. Особливо небезпечно, якщо дощова вода потрапила в свіжий цемент, який знаходиться в процесі застигання.
  • Якщо ж дощ почався вже після того, як були закінчені всі роботи по фундаменту, тоді рекомендується накрити поверхню поліетиленовою плівкою.
  • По завершенню процесу затвердіння дощова вода не становить для фундаменту особливої ​​небезпеки.

Слушна нагода року

Досвідчені будівельники рекомендують робити заливку фундаменту влітку – це найбільш сприятливий час року для виконання таких робочих процесів. Завдяки сильній спеці бетонна суміш набагато швидше схоплюється і висихає, що прискорює роботу будівельників.

Однак варто стежити за тим, щоб на поверхні бетону не утворювалися тріщини від пересихання, а тому слід подбати про своєчасне зволоженні площі. Це відбувається через стрімке випаровування води під впливом палючих сонячних променів.

Крім літнього сезону, заливати фундамент можна в осінньо-весняний період. Але при цьому потрібно стежити за прогнозом погоди, щоб не було заморозків або додавати в бетонну суміш спеціальні противоморозні добавки.

unnamed.jpg

Заливати фундамент восени або навесні можна, дотримуючись таких умови:

  • якщо на вуличному термометрі нічна температура повітря не нижче 0 градусів;
  • якщо протягом декількох доби не спостерігаються різкі температурні перепади.

Найбільш оптимальний період для проведення будівельних робіт – це початок осені або кінець весни.

Однак за рахунок застосування сучасних технологій і різних бетонних сумішей, заливку можна виробляти навіть взимку. Але цей процес складно назвати простим і швидким. Будівельникам доводиться вдаватися до застосування спеціальних захисних заходів, оберігаючи фундамент від промерзання, а це суттєво впливає на остаточну вартість послуг. Тому ціни на зимові будівельні роботи на 30-40% вище. Все заливальні роботи можна проводити, якщо температура повітря не нижче -15 градусів.