Один з найбільш універсальних і популярних варіантів фундаменту при будівництві майбутнього будинку є блоковий фундамент. Він зводиться за допомогою блоків ФБС (фундаментальні блоки суцільні), які розміщуються по місцях найбільшої навантаження відповідно до плану будівництва.

 Що стосується самих блоків, вони бувають різних розмірів і форм, при цьому їх склад також може відрізнятися в залежності від необхідних властивостей. Далі в статті ми детально розглянемо всі плюси і мінуси подібного фундаменту, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Переваги блочного фундаменту

 Блоковий фундамент має низку позитивних особливостей, серед яких можна виділити:

  • Довговічність і надійність. Такий вид фундаменту послужить стійким і при цьому не схильним до деформацій підставою для вашої майбутньої споруди.
  • Стійкість блоків до різних грибків і плісняви. Такий вид фундаменту прекрасно підійде для місць з підвищеною вологістю, адже при виготовленні залізобетонних блоків використовуються антикорозійні засоби. Вони дозволяють фундаменту служити протягом тривалого часу без будь-яких проблем.
  • Стійкість до значних перепадів температури. Температурний режим може досягати відміток в районі від +50 до -70˚С.
  • Повна екологічна чистота матеріалів.
  • Наявність різних розмірів, а також можливості їх коректування.
  • Неможливість загоряння блоків.

Також варто згадати, що крім перерахованих вище переваг, блоковий фундамент славиться своєю високою міцністю і швидкістю формування, що дозволяє виробляти швидку кладку стін після всього декількох днів роботи над підставою.

Ціна на укладку фундаментних блоків досить низька, що дозволить вам зберегти не тільки час, відведений на будівництво, а й бюджет.

Недоліки застосування блоків для фундаменту

 Незважаючи на численні плюси, блоковий фундамент все ж має свої мінуси. Одним з головних недоліків вважається їх вага і масивність, що примушує до використання баштового крана або самогруза. При цьому вартість оренди такої техніки зовсім не низька.

 Також варто пам’ятати, що при будівництві подібного фундаменту у вас не вийде монолітна структура через швів між блоками. Цим швах варто приділити належну увагу, для того щоб туди не потрапляла волога, яка може з роками руйнувати цілісність блоків.

 Ще обов’язково потрібно проводити роботи по теплоізоляції фундаменту, адже ті самі шви утворюють містки холоду, звідки надходить прохолодне повітря.

Підсумки

 Фундамент з блоків має безліч переваг, але при цьому в ньому є і свої недоліки. Визначитися, використовувати цей вид підстави при зведенні свого будинку, або ж звернути увагу на інший варіант, вам допоможуть фахівці. Вони проаналізують всі особливості конкретного проекту і виберуть найбільш підходящий тип фундаменту, який задовольнить всі індивідуальні вимоги споруди.