При зведенні абсолютно будь-якої споруди, будь то паркан або багатоповерховий будинок, перше і найважливіше, що потрібно зробити – це облаштувати фундамент. Використання пальового фундаменту особливо популярно при ускладнених умовах будівництва. Під цим варто мати на увазі високий рівень грунтових вод, слабкі верхні шари грунту, суворий клімат місцевості і складний рельєф. Розрахунок пальових фундаментів робиться після розуміння якого вигляду варто застосовувати.

 За допомогою паль можна дістатися до більш щільним верствам грунту, що в свою чергу забезпечить більш надійну і довговічну споруду і зведе до мінімуму негативний вплив раніше згаданих факторів ризику. Далі в статті ми розберемося в різних видах пальових фундаментів, щоб допомогти вам визначитися з вибором підстави вашого майбутнього споруди.

 Якщо говорити про класифікацію опор і зведених з їх допомогою фундаментів, то в першу чергу варто звернути увагу на тип матеріалу паль. Це може бути дерево, бетон, залізобетон, метал, або ж комбінований варіант.

 Конструкції з комбінованих опор вважаються найнадійнішими. Варто відзначити досить тривалий період експлуатації і високі показники стійкості до зовнішніх чинників в цілому.

 Дерев’яні палі мають незначні показники довговічність і в тому числі міцності. Переважна їх частина виробляється з хвойної деревини. Гвинтові опори в свою чергу виготовляються з чорного металу. Важливо також згадати, що дерев’яні та металеві палі завжди обробляються спеціальними засобами перед їх безпосередньою установкою в грунт, для того щоб вони були більш стійкими до вологи, корозії, різних грибків і плісняви.

 Якщо говорити про види паль відповідно до несучими навантаженнями, то серед них розрізняють стійки і висячі палі. Перший варіант передає навантаження будови повністю. В цей час як другий вид передає навантаження лише бічними гранями.

 Фундаменти за способом занурення їх опор в грунт поділяються на такі типи:

  • забивний;
  • буроопускной;
  • буронабивної;
  • свайно гвинтовий фундамент;
  • комбінований.

 Також існує ще одна класифікація, яка визначає вид фундаменту за характером розміщення паль:

  •  Поодинокі. Такий вид використовується при зведенні невеликих сільськогосподарських будівель.
  •  Кущі. Встановлюються під колони, які передають великі вертикальні навантаження.
  •  Суцільні пальові поля. Використовуються для будівництва будівель баштового типу.
  • Пальово стрічковий фундамент. Призначається для підтримки стін.

 Правильний розрахунок пальового фундаменту повинен починатися з визначення типу грунту, рівня грунтових вод, площі підстави, ваги майбутньої споруди і снігового навантаження. Подібні процеси повинні виробляти виключно спеціалізовані організації та їх співробітники, адже розібратися самостійно або запитати поради у сусідів не є якісним і надійним способом визначення всіх показників, і може дати вам тільки приблизні результати.