Стовпчастий фундамент являє собою конструкцію з окремих стовпів, які пов’язані з допомогою ростверку над поверхнею грунту. Такий вид фундаменту в порівнянні з тим же стрічковим або плитних варіантом має набагато менше площа опори.

 Відповідно, несуча здатність також володіє меншими показниками. Ці два фактори відіграли свою роль в популярності використання стовпчастого фундаменту, тому на наших територіях він зустрічається досить рідко.

 Найчастіше стовпчасті фундаменти використовуються під легкі споруди, такі як:

  • дерев’яні або каркасні будинки;
  • альтанки, тераси та інші споруди легкого типу;
  • конструкції з легких блоків;
  • неважкі будови промислового призначення.

 Крім цього стовпчасті фундаменти можуть також використовуватися при спорудженні більш важких будівель, таких як будинки з шлакоблоку або ж цегли. У цих випадках, проектний розрахунок загальної площі стовпів повинен бути достатнім для подібних будівель.

 Грунт під такі споруди, як правило, має високі показники міцності. Вона може складатися з твердої глини, бути крупнообломочного виду, або ж мати в своєму складі тверді гірські породи.

 Трапляється, що на поверхні залягають досить слабкі види грунту, які не є придатними для побудови фундаменту, в той час як більш щільні шари знаходяться на значній глибині. У таких випадках єдиним виходом з положення стануть стовпи глибокого закладення.

 Так чи інакше, рішення про те, який фундамент варто закладати ухвалюються не власниками ділянки, а фахівцями. Адже тільки вони, після складання проекту будинку відповідно до геологічними дослідженнями, можуть визначити вірний варіант, який стане надійною опорою для майбутньої споруди.

Розрахунок стовпчастого фундаменту

 Для того щоб правильно зробити розрахунок стовпчастого фундаменту для майбутньої споруди необхідно брати до уваги такі моменти:

  1. До якої глибини промерзає грунт в конкретному регіоні;
  2. Вид грунту, а також локальні геологічні особливості;
  3. Ризики паводків і сезонних коливань, рівень грунтових вод;
  4. Кількість опадів в зимовий час, що можуть створювати додаткове навантаження на будівництво;
  5. Вага споруди і всілякі передбачувані навантаження.

 Відштовхуючись від цих даних, визначається перетин опорних стовпів, їх кількість, необхідна між ними відстань, і глибина, на якій буде закладатися стовпчастий фундамент.

 Говорячи про те, які на даний момент ціни на фундаментальні роботи, варто враховувати, який вид фундаменту є гідною кандидатурою, скільки необхідно матеріалів для його спорудження і підрядників.

В цей же час, якщо порівнювати ціни на зведення стовпчастого і стрічкового фундаменту, перший варіант виявиться на порядок дешевше. Різниця у вартості обумовлена ​​меншою кількістю використовуваного бетону та інших витратних матеріалів. Але тут важливо пам’ятати, що стовпчастий вид фундаменту підійде не всім, тому нехай підсумкова ціна робіт не стає головним чинником при будівництві майбутнього будинку.