Фундамент палі являє собою групу паль, які з’єднані поверху ростверком з бетонних стрічок або плит. Така конструкція розподіляє навантаження від будівлі і даху рівномірно на всю основу.
Кількість опор і спосіб розподілу навантаження визначає тип пальового фундаменту, серед яких можна виділити наступні:
- Поодинокі палі.
Можуть використовуватися в якості колон, або ж для передачі навантаження від одиничних об’єктів.
- Пальово-стрічковий фундамент.
Підійде для спорудження протяжних конструкцій або в ситуаціях, коли необхідно розподілити навантаження по периметру.
- Пальові «кущі».
Використовуються в разі необхідності передачі навантаження від окремого елемента будови на кілька паль. Прикладом можуть послужити колони.
- Свайне «поле».
Застосовується під час будівлі великогабаритних будівель, коли важке навантаження передається на системно розташовані опори.
Ціна на фундамент палі не є низькою. Як правило, така підстава використовують при будівництві елітних будинків. Висока вартість фундаментних робіт обумовлена великими витратами на транспорт для доставки матеріалу, а також застосуванням спеціальної техніки для установки паль.
Коли варто використовувати фундамент палі, а коли ні?
Вагомою причиною для використання пальового фундаменту є такі моменти:
- Грунт з низькою несучою здатністю. Під цим варто мати на увазі грунту біля лісів, де можна зустріти підвищену вологість і, як наслідок, великий шар перегною в грунті.
- Піщана, суглинна або глиняна грунт. Такий грунт не підходить для будівництва стрічкового фундаменту з-за недостатньої щільності. В цьому випадку можна встановити палі в тому місці, де проходить міцний несучий шар.
- Якщо глибина промерзання перевищує 2 метри.
- У випадках будівництва важких будинків, маса яких перевищує 3,5 сотні тонн.
- Високий рівень ґрунтових вод.
- Коли грунт є дуже щільною, земляні роботи по створенню котловану і траншей стають нерелевантними. Особливо це стосується ситуацій, коли ведеться будівництво недорогих будинків. В такому випадку свайно-гвинтовий фундамент стане найбільш вигідним і економним варіантом.
- Необхідність заощадити час і бюджет на зведенні будівлі. Через невеликі обсяги фундаменту, є можливість використовувати менше бетону і арматури.
- Якщо у вас стоїть завдання будівництва каркасного кістяка на слабонесущих землях, то рекомендується замість того, щоб виробляти стрічковий або монолітний фундамент, конструювати кущі для паль.
Додатковим і досить великим плюсом пристрою фундаменту з паль є можливість проведення будівельних робіт в холодний зимовий період. Саме тому така підстава найчастіше використовується в північних широтах. Також варто згадати, що будівництво пальового фундаменту виключає будь-яку можливість просідання будівлі при зсуві, обдиманні грунту або підтоплення.