Фундамент палі являє собою групу паль, які з’єднані поверху ростверком з бетонних стрічок або плит. Така конструкція розподіляє навантаження від будівлі і даху рівномірно на всю основу.

 Кількість опор і спосіб розподілу навантаження визначає тип пальового фундаменту, серед яких можна виділити наступні:

 •  Поодинокі палі.

Можуть використовуватися в якості колон, або ж для передачі навантаження від одиничних об’єктів.

 • Пальово-стрічковий фундамент.

Підійде для спорудження протяжних конструкцій або в ситуаціях, коли необхідно розподілити навантаження по периметру.

 • Пальові «кущі».

Використовуються в разі необхідності передачі навантаження від окремого елемента будови на кілька паль. Прикладом можуть послужити колони.

 • Свайне «поле».

Застосовується під час будівлі великогабаритних будівель, коли важке навантаження передається на системно розташовані опори.

 Ціна на фундамент палі не є низькою. Як правило, така підстава використовують при будівництві елітних будинків. Висока вартість фундаментних робіт обумовлена ​​великими витратами на транспорт для доставки матеріалу, а також застосуванням спеціальної техніки для установки паль.

Коли варто використовувати фундамент палі, а коли ні?

 Вагомою причиною для використання пальового фундаменту є такі моменти:

 1. Грунт з низькою несучою здатністю. Під цим варто мати на увазі грунту біля лісів, де можна зустріти підвищену вологість і, як наслідок, великий шар перегною в грунті.
 2. Піщана, суглинна або глиняна грунт. Такий грунт не підходить для будівництва стрічкового фундаменту з-за недостатньої щільності. В цьому випадку можна встановити палі в тому місці, де проходить міцний несучий шар.
 3. Якщо глибина промерзання перевищує 2 метри.
 4. У випадках будівництва важких будинків, маса яких перевищує 3,5 сотні тонн.
 5. Високий рівень ґрунтових вод.
 6. Коли грунт є дуже щільною, земляні роботи по створенню котловану і траншей стають нерелевантними. Особливо це стосується ситуацій, коли ведеться будівництво недорогих будинків. В такому випадку свайно-гвинтовий фундамент стане найбільш вигідним і економним варіантом.
 7. Необхідність заощадити час і бюджет на зведенні будівлі. Через невеликі обсяги фундаменту, є можливість використовувати менше бетону і арматури.
 8. Якщо у вас стоїть завдання будівництва каркасного кістяка на слабонесущих землях, то рекомендується замість того, щоб виробляти стрічковий або монолітний фундамент, конструювати кущі для паль.

Додатковим і досить великим плюсом пристрою фундаменту з паль є можливість проведення будівельних робіт в холодний зимовий період. Саме тому така підстава найчастіше використовується в північних широтах. Також варто згадати, що будівництво пальового фундаменту виключає будь-яку можливість просідання будівлі при зсуві, обдиманні грунту або підтоплення.